4 facts2

כפי שקורה בכל ההליכים הפולשניים האחרים, הזרקת חומר מילוי לרקמות רכות עלולה לגרום לתופעות לוואי ארוכות טווח, לתופעות לוואי קבועות  או לשניהם.

ניתן לצפות לסיבוכים מסוימים, כמו סימנים קלים על יד החדרת מחט, כאבים במהלך ההליך הטיפולי  או לאחריו, נפיחות או שטפי דם קלים מייד לאחר הטיפול.

זריקות יכולות לייצר גם א-סימטריה בעקבות הזרקת כמות לא פרופורציונלית של חומר.

לעיתים קרובות מזהים זאת מיידית או עד שבועיים מהליך הטיפול,  כאשר בדרך כלל תופעות אלו נפתרות בצורה טבעית, כלומר אינן דורשות התערבות נוספת. עם זאת, במקרים מסוימים תופעות לוואי עשויות להופיע שבועות, חודשים או שנים לאחר ההזרקה. חומרי מילוי חומצה היאלורונית הם המוצרים הנפוצים ביותר ונחשבים לעתים קרובות באופן לא נכון לבטוחים לחלוטין על ידי רופאים וחולים כאחד.

חומצה היאלורונית הוא תרכובת אורגנית שנמצאת ברקמות חיבור, עצביות; עם זאת, הדרך בה היא מיוצרת (הודות לתסיסה בקטריולוגית) והעובדה שכימיקלים מקושרים המשמשים בחומרי מילוי אינם טבעיים, עשויים בהחלט להוביל לתגובות לוואי בלתי צפויות כאשר החומר מוזרק בשכבה הפנימית של העור (דרמיס).

מחקר רטרוספקטיבי שכותרתו "תגובה עמידה וחוזרת מאוחרת לג'ל מבוסס חומצה היאלורונית", שבחן מקרוב את התיעוד הרפואי של 400 חולים (ובוצע על ידי ד"ר אופיר ארצי, ד"ר כריסטופרוס לויסידס, ד"ר אינס ורנר וד"ר מרינה לנדאו ) הראו כי "4.25% מהחולים פיתחו תגובות עוריות דלקתיות מאוחרות וחוזרות".

יש להבהיר את הגורמים לשיעור סיבוכים כה גבוה, כאשר שני הגורמים נכנסים לפעולה:         ראשית, ישנם נוגדנים אשר מתפתחים כתגובה לנוכחות זיהומי חלבון המיוצרים יחד עם תהליך התסיסה של החיידקים.

שנית, ככל שהמילוי מתפרק, חלק מהמטופלים עלולים לחוות תגובות שליליות כתוצאה מהתמוטטות.

אלה עשויות להיות הסיבות העיקריות,  אך לא רק, לכך שחולים עשויים לעבור תגובות דלקתיות מאוחרות. בנוסף, הצטברות של מיקרואורגניזמים בתוך מטריצה ​​שפותחה בעצמה (ביופילם) יכולה להיות גם סיבה אפשרית להופעתה של מעכבים.

המחקר גם מדווח כי תגובות דלקתיות לזריקות חומצה היאלורונית הראו הן לימפופלסמטיזציה והן מקרופאג לימפוציטים מסתננים עם גרנולומות בגוף זר". (עיון: ניתוחים דרמטולוגיים: ינואר 2016  כרך 42 – גיליון 1 – עמ '31-37 – "תגובה עמידה וחוזרת מאוחרת לג'ל מבוסס חומצה היאלורונית"-  ד"ר אופיר ארצי, , ד"ר כריסטופורוס לויסידס, ד"ר אינס ורנר, ד"ר לנדאו. )

הדאגה לגבי בטיחות הזרקת חומרים טבעיים ומתכלים שאינם 100% מתכלים הולכת וגוברת והרשויות מזהירות אנשי מקצוע על הסיכונים האמיתיים שחולים עשויים להסתכן בהליכים פשוטים כמו הזרקת חומר מילוי. כבר אי אפשר להתעלם ממצב כזה, וכמה ארגונים בינלאומיים (ללא מטרות רווח) התריעו ברשויות.

לפני 3 שנים, פרופ 'כריס בונקר, נשיא האיגוד הבריטי לרפואת עור (BAD) הצהיר:

 "אנו רואים יותר ויותר סיבוכים. ידיהם של רופאים שאינם מספיק מיומנים ? מוצרים מזויפים? תופעות לוואי אלה יכולות להיות קבועות והורסות חיים. חולים רבים זקוקים להמשך טיפול ותמיכה. "(לונדון – יום שישי, 19 ביולי 2013 http://baaps.org.uk/about-us / הודעות לעיתונות / 1733-2).

על כן האחריות של התעשייה לוודא כי המטופלים לא ייפגעו על ידי מוצרים באיכות ירודה ו / או טכניקות הזרקה לא תקינות.

חברת AAT בע"מ כבר עשתה צעד ראשון במניעת סיכון כזה על ידי פיתוח תוכנית:

 Algeness® "Master Your Results" ®, כדי לוודא שכל הרופאים המזריקים  Algeness® " הוכשרו בצורה יעילה ונכונה על ידי מאמן Algeness® מוסמך.

Algeness® "Master Your Results"  בישראל

חברת Novo Gold Md בע"מ , המשווקת הבלעדית של Algeness® בישראל, ביססה את מעמדה כמתמחה בייבוא ושיווק מוצרים רפואיים מוקפדים ומקצועיים במיוחד.  בחרה לשתף פעולה עם מרכז ההדרכות המוביל בישראל, INAAMED""המכללה הלאומית לרפואה אסתטית, בהבאת בשורת ה Algeness®  לישראל.

מדובר במכללה הראשונה מסוגה בישראל, אשר מיועדת לרופאים בלבד, במטרה להכשירם לבצע טיפולי רפואה אסתטית.

המכללה הלאומית לרפואה אסתטית מהווה מקור מידע מקצועי בתחום הרפואה האסתטית, החל משנת 2014, לכלל הפעילים בתחום, ומכאן, שיתוף הפעולה הטבעי בהבאת בשורת ה Algeness® לישראל .